Літературний вернісаж у дитсадку! У навчальному закладі продовжуються освітні активності, присвячені творчості українських письменників, поетів, ознайомленню дітей з їх літературними творами. Відбуваються занурення малят у цікавий зміст створення різних видів книг, в т.ч. - авторських. Використовуючи ІКТ, педагоги демонструють унікальну можливість — прослуховувати твори українських класиків, через їх озвучення професійними акторами. Це дає можливість знайомити дітей з кращими зразками українського мовлення, формувати знання про багатство й милозвучність рідної мови. Раді познайомити Вас з педагогами Власенко І.В., Шитюк В.В., Рябоконь О.В., Недашковською Т.П., які не тільки ознайомлюють дітей з людськими чеснотами, використовуючи художнє слово, а й залучають малят до пізнання творчості українських поетів та письменників, прищеплюють унікальний досвід – цінувати своє, українське, пишатися українським словом, мовою! Формують у дітей вміння переказувати, декламувати, аналізувати твори В.Сухомлинського, Л.Українки, І.Франка, мотивують дошкільнят старшої вікової групи до вивчення літер для подальшого самостійного читання літературних творів.
Продовжуємо цикл освітніх активностей, приурочених її величності Книзі. Адже художня література – могутній засіб формування духовного світу дитини, її морально-етичних якостей.
КНИГА, НАПИСАНА ДІТЬМИ! Сьогодні вихованці молодшого дошкільного віку разом з своїм вихователем Рябоконь О.В. під час заняття-пошуку «Де живуть добринки» продемонстрували авторські напрацювання – «Книгу добрих справ». Кожна її сторінка була представлена добрими справами маленьких дітей. Малюки активно зробили екскурс сторінками Книги, розповідали про свої добрі вчинки, справи, зроблені для друзів, птахів, відшукували «добринки», аналізували дії казкових героїв, перетворювали їх на добрих, веселих та утворили велике серце любові і доброти.
Використання ІК-технологій, діяльнісний підхід, сучасні форми і методи освітньої діяльності з дітьми + позитивні емоції – запорука успішної роботи, гармонійного розвитку особистості дитини-дошкільника, формування моральних якостей наших вихованців.
Поки наші вихованці відпочивають після веселих пустощів зі снігом, ми підвищуємо свою професійну компетентність, удосконалюємо фаховий рівень, набуваємо нових знань і педагогічного досвіду.
В ДНЗ продовжується реалізація освітнього проєкту «Україна – наша Батьківщина», в рамках якого відбувся педагогічний КВК. Команди педагогів на чолі зі своїми капітанами демонстрували свої знання з української мови, змагалися у виконанні завдань, пов'язаних з народними символами та оберегами, виконували інтелектуальні завдання зі створення тематичних освітніх циклів, використовуючи символи народних свят та обрядів, впізнавали видатних особистостей України за їх літературно-мистецькими напрацюваннями. Міцні знання, творчість, веселий настрій, позитивні емоції – запорука успішної роботи педагогів ДНЗ з нашими вихованцями!
Ось і дочекались Стрітення! Ще з прадавніх давен вважалося, що саме у цей день, Зима зустрічається із Весною. Сьогодні наші діти стали учасниками змагань, творцями картин, спостерігачами за погодою. І визначили, що Весна обов'язково настане - ПЕРЕМОЖНА ВЕСНА!
Продовжуються дитячі дослідження та експериментування у природному довкіллі взимку! Зима вже справжнього снігу натрусила, наморозила бурульок, зробила крижані ковзанки. Використовуємо зимові принади на повну силу, наповнюємося позитивними емоціями та враженнями!
Сніг, веселощі, зима,
Сани, гірка, дітвора!
Пустуємо і граємо,
Зимоньці ми дякуємо!
Природне довкілля вивчаємо, про зимові явища все знаємо!
Із зимою граємося, досліджуємо і навчаємося!
Пізнаємо зимові явища через найпростіші дослідження та експерименти! Створюємо штучний сніг та кригу, перетворюємо воду на лід, робимо кольорові льодяні фігурки, прикрашаємо ними територію дитячого садочка та ще й визначаємо чистоту зимового повітря у різних місцях дитсадка.
Сьогодні у ДНЗ відбувся флеш-тренінг «Психологічне благополуччя та резильєнтність сучасного педагога". У ході методичного заходу педагоги відпрацьовували арт-техніки, вправи для саморегуляції, самопрограмування та самодопомоги, вміння зберегти емоційну рівновагу у складних умовах роботи, створити атмосферу довіри та підтримки в професійному середовищі. Учасники флеш-тренінгу створили абетку власного ресурсу стресостійкості, банк способів саморегуляції.
Продовжується освітній цикл, присвячений ознайомленню дітей з способом життя та живлення зимуючих птахів. Цікавою родзинкою освітньої діяльності було відзначення Дня годування (підгодівлі) птахів, яке припало на 3 лютого. Малята не тільки вивчали назви зимуючих птахів, але й за зовнішніми ознаками визначали, які з них прилітають до годівничок, досліджували різні види корму та практичною діяльністю довели свою турботу та любов до пернатих виготовленням екологічних годівничок, приготуванням вітамінних салатів, смаколиків для птахів.
06.02.2025 року у рамках реалізації освітнього проєкту «Україна – наша Батьківщина» вихователями ДНЗ Рябоконь О.В., Кривчук Л.В. був представлений досвід роботи «Партнерська взаємодія з батьками при ознайомленні дітей з народними символами України». Педагоги поділилися сучасними формами роботи з батьками, спільними напрацюваннями, подальшими ідеями. Пишаємося співпрацею з родинами вихованців, їх активним зануренням в освітній проєкт.
Продовжуємо розширювати знання учасників освітнього процесу про сучасні форми роботи з книжками.
Досвідом роботи по створенню розвивальної книжки – вімельбуху у партнерській взаємодії з вихованцями старшого дошкільного віку поділилася вихователь Шитюк В.В.
Також педагоги ДНЗ №9 «Золотий ключик» не тільки ознайомилися з калейдоскопом різних видів книжок, їх використанням під час освітніх активностей з вихованцями навчального закладу, а й представили наповнення книжкових осередків відповідно до методики ECERS-3, побували у ролі рекламодавців книг, ознайомилися з книжковою інсталяцією, як формою сучасного мистецтва, продемонстрували творчі здібності, створивши авторські книжкові інсталяції.
У дитячому садку створено осередок буккросингу. Його ідея полягає у тому, щоб привернути увагу дітей та батьків до книги, як засобу всебічного розвитку малюка. Адже читання та розповідання сприяє творчій уяві, стимулює мовленнєвий розвиток, розширює кругозір і пізнавальну активність дитини-дошкільника.
Скористайтеся «чарівними» поличками з книгами. Візьміть книжку, яка сподобалася Вам, чи Вашій дитині. Прочитайте книгу та розгляньте разом ілюстрації. Спілкуйтеся з дитиною та пориньте у чудовий світ пригод, казок, подорожей! Але не забудьте і про правило - принести книгу, яка вже прочитана вдома, взамін. Можливо, вона потрапить саме до того, кому найбільше потрібна.
Поповнюймо разом «чарівні» полиці новими книжками!
Спільно дбаємо про розвиток дітей! Читаємо й розповідаємо малюкам з любов*ю та радістю!
Новорічні свята у садочку - це ще той період....
Батьки підшукують костюми для дітей, підкоректовують свій робочий час.
Працівники садочку вчать сценарій, прибирають залу, моляться щоб не було тривог і не відключили світло.
А діти чекають сюрпризів та подарунків.
На передодні Нового року, хочемо побажати всім МИРУ та добробуту, щастя і здоров'я та радісних подій.
Родинна виставка ялинок у нашому ДНЗ "Золотий ключик "показала, як творчість здатна об’єднувати сім’ї. Кожна ялинка на виставці — це результат родинної праці, фантазії та тепла. Щиро дякуємо батькам що берете активну участь у створенні робіт!
Сьогодні у дитячий садочок №9 «Золотий ключик» до самих чемних, добрих та слухняних малят Святий Миколай завітав.
Гостинцями весело всіх пригощав!
У казку чарівну дітей запросив!
А потім у творчу майстерню святого малюки завітали, разом з Миколаєм вони малювали!
У різні ігри з ним весело грали!
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалась оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Сьогодні і наші дівчатка приміряли хусточки - особливе вбрання українок.
Шануймо та примножуймо українські традиції!
В ДНЗ триває період вивчення системи роботи педагогів, які атестуються.
19.12.2024р. вихователь групи для дітей середнього дошкільного віку Шадріна Юлія Василівна поділилася досвідом роботи з колегами та здійснила показ інтегрованого заняття «Ознайомлення з святом Різдва. Оздоблення різдв’яного пряника». Діти ознайомилися з атрибутами свята, традиціями українського народу, особливостями святкування та вправлялися у декоруванні, оздобленні різдв’яних пряників, використовуючи різні види ліній та крапок, створюючи свій власний творчий візерунок. Позитивні дитячі емоції, радість пошуку, несподівані сюрпризи, творча діяльність - стрижнева основа освітніх активностей дітей!
Сьогодні в дитсадку відбулося засідання педагогічної ради, на якій було підведено підсумки освітньої діяльності з логіко-математичного, сенсорно-пізнавального розвитку вихованців ДНЗ та представлені узагальнені матеріали напрацювань педагогів з теми.
Використовуючи східці професійного зростання, було проаналізовано виконання освітньої лінії «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» комплексної програми «Дитина» від 2 до 7р. та здійснено самоаналіз професійної компетентності педагогів ДНЗ через «Колесо балансу».
В рамках засідання педагогічної ради були продемонстровані напрацювання директора ДНЗ - Тетяни Ілючок, педагога вищої кваліфікаційної категорії - Ірини Власенко, колективна робота педагогів Оксани Рябоконь, Валентини Шитюк, Юлії Шадріної, Ірини Мельник. Рішенням педради було схвалено представити освітянські напрацювання вищеназваних педагогів на педагогічну виставку «Добрі практики-2025»
Також, на засіданні педради було проаналізовано створене педагогами предметно-розвивальне середовище для дітей та оголошено підсумки конкурсу-огляду «Сучасне предметно-розвивальне середовище в ДНЗ». Дякуємо всім педагогам за участь у конкурсі та вітаємо вихователів Людмилу Кривчук та Оксану Рябоконь за створене найкраще предметно-розвивальне середовище та зайнятим 1 місцем!
В ДНЗ триває період вивчення системи роботи педагогів, які атестуються.
Сьогодні Шитюк В.В., вихователь групи для дітей старшого дошкільного віку, продемонструвала проведення сучасних форм роботи з вихованцями, використавши освітню ситуацію
" Як виміряти речовини весело, цікаво й незвичайно?".
В ході проведення досліджень та експериментів малюки вчилися вимірювати сипучі та рідкі речовини різноманітними умовними мірками, порівнювати об'єми різних ємкостей та самостійно аналізувати свою діяльність, підводити підсумки виконаних завдань.
Діти з цікавістю виконували практичні завдання, розвивали свої сенсорні відчуття, логічне мислення та творчі здібності.
Ми переконані, що такі нестандартні підходи до вивчення математичних понять сприяють сенсорно-пізнавальному розвитку дітей та формують у них стійкий інтерес до навчання.
21 листопада у рамках реалізації проєкту «Моя країна - барвиста Україна» у ДНЗ був проведений семінар-практикум з формування вмінь системного планування та проведення освітніх активностей з формування національно-патріотичної свідомості наших малюків засобами Mind maps. Сучасні засоби навчання сприяють активізації сприйняття освітнього матеріалу через різні аналізатори – зорові, слухові. Значно підвищують мотивацію до навчання та розвивають когнітивні здібності наших маленьких вихованців. Навчаємося самі, навчаємо залюбки наших малюків, формуємо національно-патріотичну свідомість маленьких патріотів великої України!
20 листопада світ відзначає особливе свято – Всесвітній день дитини. З святом, наші любі малюки! Безтурботного дитинства, ясного сонечка та мирного неба бажаємо! Нехай ваше дитинство повниться радощами, веселими іграми, позитивними емоціями!
Позитивні емоції понад усе!
Як малята із "Золотого ключика" осінніми листочками гралися,
Ними милувалися,
З барвами осінніми прощалися
Та хмаринку з дощиком закликали,
Щоб землю водичкою вона напувала
Продовжується вивчення системи роботи педагогів ДНЗ, які атестуються. Досвід роботи презентувала асистент вихователя Волох Г.О. Педагог продемонструвала сучасні засоби, матеріали для надання різносторонньої допомоги дітям - дидактичні ігри, багатофункціональні розвиваючі мультибокси, сенсорні коробки, камінчики марблс, кольоровий та кінетичний пісок, інш. А також розповіла про партнерську взаємодію з вузькими спеціалістами – психологом, вчителем-логопедом, дефектологом. Досвід роботи педагог висвітлила на веб-сайті ДНЗ.
Сьогодні у дитсадку відбувся тренінг «Наскільки знаю я чудово нашу мову барвінкову». Педагоги розширили знання про милозвучність і багатство української мови, знайомилися з її найдовшими словами, вправлялися у створенні ментальних карт, утворенні нових слів за допомогою онлайн-ресурсів, відпрацьовували цифрові компетентності. Інтерактивні форми роботи, творчі завдання, подолання мовних маршрутів сприяли продуктивній і злагодженій співпраці всіх учасників методичного заходу.
Позитивними емоціями, гарним настроєм, яскравими фарбами, веселими піснями, запальними таночками, віршами, сучасними формами музичної діяльності були наповнені святкові ранки, приурочені чарівній порі року – Осені. Дякуємо талановитим батькам наших найкращих вихованців за активну участь у проведенні свят. Працюємо разом заради наших малят! Шануємо родинні цінності та українські традиції, розкриваємо творчий потенціал кожної дитини, забезпечуємо успіх малят під час різних освітніх активностей
У дитсадку розпочато вивчення системи роботи педагогів, які атестуються. Сьогодні досвід роботи зі створення сучасного предметно-розвивального середовища у ДНЗ презентувала вихователь вищої кваліфікаційної категорії Власенко І.В. Педагог озвучила сучасні підходи, позиції науковців щодо розвивального середовища та його наповнення у навчальному закладі. При проведенні практичної частини методичного заходу, Власенко І.В. запропонувала педагогам виконати завдання, змоделювавши сучасне розвивальне середовище, озвучити та проаналізувати його наповнення. Використання інтерактивних вправ, методів партнерської взаємодії, сучасних форм роботи сприяло конструктивній співпраці всіх педагогів ДНЗ. До участі у методичному заході були запрошені директори ДНЗ Малинської громади – Руденко Л.М., Гринцевич І.В., Недашківська О.В.
Як колектив ДНЗ №9 «Золотий ключик»
До Дня гарбуза
Для найкращих малят
Сюрприз готував!
Гарбузи назбирав,
Їх розмалював,
Креативив, творив,
Гарбузову виставку
Колектив наш створив.
Вранці прийшли в дитсадок малюки
Були здивовані всі – діти й батьки!
Працюємо для наших малят! Робимо їм приємні сюрпризи, турбуємося і бережемо ментальне здоров*я всіх учасників освітнього процесу!
Формування національно-патріотичної свідомості учасників освітнього процесу, розширення знань про народні символи та обереги, залучення до традицій українського народу відбуваються у різних видах і формах освітніх активностей. Сьогодні в рамках реалізації проекту «Моя країна - барвиста Україна» був проведений майстер-клас з педагогами ДНЗ по виготовленню журавликів – народного символу України і любові до рідної землі. Майстер-клас провела вміла майстриня, знавець українських традицій, символів та оберегів - Прохоренко Юлія Миколаївна.
Тиждень дуже неспокійний, але продуктивний!
Ми продовжували осінні барви вивчати,
Їх досліджувати та експериментувати.
Знову разом з батьками та малятами творили,
Поробки з осінніх природних матеріалів робили.
Осінь щедру, барвисту, патріотичну, креативну
Своєю працею відтворили.
Працювали всі не марно,
Виставка вийшла на славу!
Дякуємо батькам наших вихованців за креативні ідеї, продуктивну співпрацю, активність у підготовці матеріалів до виставки!
У дитсадку пройшли освітні активності до Всесвітнього дня хліба.
Діти сюжетні картини про хлібний лан розглядали,
Хто орав, висівав, доглядав,
А потім збирав урожай
Та смачні хлібобулочні вироби випікав - дізнавалися.
Казки та оповідання читали,
Предметні картинки з хлібобулочними виробами разом складали,
У лото гралися й сюжетні ігри,
Потім дріжджі досліджували,
Опару робили,
Тісто місили
А потім ліпили, пекли, смакували!
Всі дні гри й навчання пройшли на славу!
НЕХАЙ БУДЕ МИР НА ЗЕМЛІ!
НЕХАЙ БУДЕ ХЛІБ НА СТОЛІ!
Сьогодні у дитсадку відбулося засідання Студії довіри, підтримки та партнерства для родин вихованців з ООП. Під час активного діалогу були проаналізовані можливості партнерської взаємодії, озвучені ефективні шляхи застосування сучасних методик, технологій, дидактичного обладнання в освітню діяльність з вихованцями. Асистенти вихователів Недашковська А.В., Іваницька Н.А. провели цікавий майстер-клас з виготовлення антистресових іграшок з різних матеріалів. Дякуємо мамам наших малюків за творчість, натхнення, довіру!
Осінь – натхненна пора для творчості, уяви, фантазії та креативності. Тож педагоги ДНЗ, батьки разом з дітьми із задоволенням поринули у творчий, захопливий процес та підготували цікаві композиції, створивши шедевральну виставку осінніх поробок. Кожна робота – своєрідна і неповторна! Кожна робота – політ батьківської оригінальності і творчого задуму дітей! Щиро дякуємо всім вихованцям та їхнім батькам за участь у виставці! Ви – справжні майстри творчості та оригінальності! Створюємо для дітей позитивні емоції, підтримуємо творчі починання кожної дитини, пишаємося спільним результатом якісної та продуктивної співпраці!
Традиційною формою роботи з батьками наших вихованців є проведення Вересневої зустрічі у дружньому колі. Саме у такому форматі ефективно і плідно вирішуються всі питання навчання, розвитку і виховання наших малюків, відбуваються конструктивні діалоги між адміністрацією закладу, педагогами ДНЗ і батьками. Дякуємо нашим батькам за партнерську взаємодію, плідну співпрацю, доречні пропозиції, рекомендації. Працюємо разом, діємо спільно заради розвитку наших дітей.
У переддень Дня народження міста наш дитячий садок отримав подарунок від нашого земляка Олега Дзюбенка – новий генератор. Щиро дякуємо за турботу про найменших жителів нашого міста та такий необхідний і своєчасний дарунок!
Завтра міжнародний день Миру! Щиро завдячуємо нашим воїнам-захисникам, що маємо можливість гратися та веселитися у стінах рідного дитячого садка. В цей день вихованці ДНЗ долучилися до бажань людей усього світу - жити у мирі, любити – у мирі, творити – у мирі!
Сьогодні у дитсадку відбувся семінар-практикум «Народний досвід у математичній освіті дошкільнят». В ході методичного заходу педагоги пригадали та ознайомилися з українськими народними мірами ваги, довжини, об'єму, їх використанням у сенсорно-пізнавальній, логіко-математичній, дослідницькій діяльності з вихованцями, застосуванням українського фольклору при ознайомленні дітей з цифрами, утворенням чисел. Педагоги практично вправлялися в обчислювальній діяльності, використовуючи народні міри та перевіряли правильність виконаної роботи за допомогою сучасних обладнань. Дружно визначили коефіцієнт корисності методичного заходу за допомогою колесу балансу та старовинного народного математичного письма, відмітили важливість народної спадщини в дошкільній освіті.
Навчаємося, опрацьовуємо сучасні методики та підвищуємо власний професійний рівень для надання дітям з ООП якісної допомоги та підтримки. 13 вересня на базі дитсадка відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу для дітей з ООП за участю фахівця (консультанта) КУ "Інклюзивно-ресурсний центр Малинської міської територіальної громади" Дмитренко Н.В. В ході засідання було проаналізовано скоординовану діяльність команди психолого-педагогічного супроводу, динаміку розвитку дітей, представлені індивідуальні програми розвитку для дітей з ООП, визначено шляхи подальшої співпраці з батьками вихованців.
З новими планами - у новий навчальний рік. Професійне занурення педагогів ДНЗ напередодні нового навчального року. Аналізуємо професійні здобутки. Визначаємо траєкторію професійного руху вперед для надання якісної дошкільної освіти нашим вихованцям! Успішного, переможного, мирного, щедрого на творчі освітянські здобутки 2024-2025 навчального року!
Сьогодні у дитячому садочку малята літо проводжали,
З бантиками та капелюшками грали!
Їх аплікували, малювали,
Капусту, кукурудзу, іграшки ними прикрашали!
З Сміхотулькою веселилися,
Співали, танцювали,
Літо діти величали!
З Днем Державного Прапора України! З Днем Незалежності, рідна країна!
Літні активності й розваги у дитсадку продовжуються!
Діти граються, фантазують, досліджують, розважаються, отримують нові знання та позитивні емоції! Протягом тижня малята побували у Країнах Чарівного Піску, Дивовижного Паперу, Кольорової Бульбашки та Повітряного Змія! Весело, цікаво, пізнавально, корисно!
З турботою про дітей!
Тиждень Здоров’я у «Золотому ключику» пройшов пізнавально й цікаво!
Розповідали про ягоди, овочі, фрукти й корисні страви,
Їх досліджували, ними смакували,
Малювали й у дидактичні ігри грали!
Формували вміння малят овочеві шашлики готувати,
Вітамінні смузі й фруктові салати!
Розвивали творчість,
як буденні страви перетворити
У святкові, вітамінні і дуже корисні!
З ягідкою Малинкою танцювали, у квест грали,
Родичів її шукали,
З ягід, овочів і фруктів страви готували,
А потім всі разом - пікнік влаштували!
Про своє здоров’я ми дбаємо,
Та з апетитом корисну їжу споживаємо!
Знайомимо дітей з народознавчим календарем!
Сьогодні Яблучний Спас!
У дитсадку святкуємо й смакуємо
Запашними пирогами з яблуками,
Грушами медовими,
Виноградом й сливами!
В ігри з яблуками граємо
Про своє здоров’я дбаємо!
Нехай цей Яблучний Спас
Буде радісним для нас!
Проведення кольорового тижня у дитсадку - це чудовий спосіб познайомити дітей з різноманіттям кольорової палітри, розвинути їхню уяву, мовлення та мислення. Кольори довкілля, кольорова гамма різних предметів і об*єктів роблять процес навчання цікавим і захоплюючим, допомагають дітям краще запам’ятовувати інформацію і весело проводити час
Сьогодні у дитсадку діти демонструють різні види транспорту ! Вправляються у їзді на велосипедах, самокатах, велобігах , роликах, а найменші на машинках каталках. Керують своїми авто справжні шумахери та умільці автодрайву. Змагаються у швидкісній їзді велосипедисти, показують майстер-клас їзди на роликах, самокатах діти! Емоції, оплески і дитячий сміх лунають звідусіль. Дбаємо про фізичний розвиток дітей, організовуємо цікаве дозвілля та освітні активності для наших вихованців.
Дружно ми стартуємо!
Змагаємось та граємось!
Здоров*я набираємось!
Натискаєм на педалі:
Нумо, швидше!
Нумо, далі!
Гарний настрій додається
Сміх лунає звідусіль,
Ми – майбутні чемпіони,
Українські малюки!
Усі хочуть бути красивими, щасливими, модними і стильними! Особливо наші діти! Сьогодні у дитсадку пройшов День Моди! Діти, за допомогою батьків і педагогів дитсадка, демонстрували різні стилі й види мод - диско-джинс, проф, еко, етно, бал. Нікого не залишили байдужими креативні, цікаві й модно-фейєричні образи наших дітей Такі заходи і події породжують позитивні емоції, відволікають увагу малят від реалій сьогодення, сприяють поліпшенню ментального здоров'я наших вихованців, забезпечують розвиток їх творчих та артистичних здібностей. З любов'ю до дітей, з турботою про дітей працює весь колектив дитсадка ''Золотий ключик".
Весело й цікаво
У різні ігри граємо,
Активно відпочиваємо!
Дбаємо про ментальне здоров*я дітей.
Літо - радість,
Літо -гра, утіха й сміх!
Знову у нашому дитсадку весело і гамірно!
Після двохмісячної перерви радо зустрічає малят колектив «Золотого ключика».
Дітям радісно, цікаво і комфортно, а мамам і татам –
надійно і безпечно!
Ось так малята зустрічаються,
З своїми друзями вітаються
А мами з задоволенням ведуть дітей у дитсадок!
Літо – пора не тільки відпусток, а й час для креативного навчання, професійного зростання, унікального набуття нових знань, вмінь, поширення та обміну досвідом!
На Закарпатті відбулося засідання Координаційної ради ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти. Цей потужний, ресурсний захід об’єднав професіоналів-дошкільників з кожного регіону нашої України.
Щира вдячність організаторам, спікерам, учасникам події та дошкільній спільноті м.Ужгород, Мукачево за гостинність, креативні ідеї, натхнення, цінний досвід та професійний підхід!
Привезли з собою приємні спогади, нові знання та відчули міцну професійну підтримку!
Підбиваємо підсумки
2023-2024 навчального року!
Ми - молодці!
За наслідками активної участі у методичній роботі ДНЗ, впровадження освітніх методик, технологій, поширенні ППД педагогом року ДНЗ №9 визнано Власенко Ірину Василівну. Колектив ДНЗ щиро вітає колегу та зичить творчості, натхнення, подальших успіхів і перемог!
У дитсадку відбулося свято найрозумніших, найсуперовіших, найталановитіших дітей – наших випускників. Радісно й весело, зворушливо й натхненно лунали дитячі пісні про дитячий садок, дитинство і мир в Україні. А занурення у спогади, озвучення дитячих найзаповітніших мрій нікого не залишили байдужими на святі. Наші діти, наші розумники, наші випускники! Нехай ваше життя буде щасливим, рясніє успіхами, наповнюється новими знаннями під мирним небом України!
З днем Вишиванки, Україно!
З метою популяризації фізичної культури і здорового способу життя, підвищення рівня національно-патріотичного виховання, іміджу та престижу ЗС України, у дитсадку відбувся забіг до 10-річчя започаткування Цивільно-військового співробітництва у ЗС України. Зростаємо дужими, спритними, сміливими. Слава Україні!
Як малята тісто замісили,
Пасочки зліпили,
Ними смакували й гостей пригощали!
З Великодніми зайчатами діти кольори вивчали,
Крашанки, крапанки, писанки групували,
Їх у корзинки складали.
Ось так у садочку малят навчають,
Математику з ними цікаво вивчають,
Традиції українського народу шанують і поважають!
30 квітня у ДНЗ відбувся колективний перегляд заняття з сенсорно-пізнавального розвитку з вихованцями другої молодшої групи. Вихователь Шадріна Ю.В. познайомили дітей з Великодніми символами та атрибутами, традиціями українського народу. Забезпечила сенсорно-пізнавальний розвиток дітей засобами сенсорної системи (зір, нюх, дотик, смак), використавши нетрадиційний матеріал – тісто. Діти мали змогу дослідити властивості тіста, а також зліпити з нього справжні паски та підготуватися до свята Великодня. Повторили малята кольори та погралися з Великодніми зайчиками, вправлялися у порівнянні, групуванні предметів за спільними ознаками.
26 квітня ми вшановуємо пам'ять про загиблих героїв, які віддали своє життя, борючись з наслідками аварії на Чорнобильській АС. Пам'ятаємо людей, які боролися з наслідками жахливої трагедії та ризикували своїм життям. Формуємо у наших дітей почуття вдячності, виховуємо свідомих маленьких українців.
22 квітня – Всесвітній день Землі.
Як малята, педагоги та батьки відзначали Міжнародний день землі!
Екологічні акції влаштували,
Квіти та дерева саджали,
Територію «Золотого ключика» прибирали!
Вірші про чисте довкілля читали,
Малюнки про Землю залюбки малювали!
Про матінку-Землю будемо дбати,
Природу любити, берегти й охороняти!
Педагоги ДНЗ продовжують удосконалювати фаховий рівень та розвивати творчий потенціал у процесі обміну позитивним досвідом роботи «Сучасні підходи до формування логіко-математичної компетентності вихованців ДНЗ».
В рамках методичного вернісажу педагогічних знань, знахідок та ідей вихователі продемонстрували фахову майстерність, обмінялися досвідом роботи по впровадженню сучасних освітніх технологій, методик, проаналізували результати моніторингу сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної, дослідницької компетентності вихованців ДНЗ, намітили траєкторію професійного руху вперед. Працюємо з задоволенням! Працюємо для малят!
11 квітня до вихованців ДНЗ завітали працівники СДПРЧ м.Малина, які не тільки познайомилися з малятами, а й удосконалили знання дітей про безпечну поведінку у побуті, дотримання правил поводження у надзвичайних ситуаціях, розширили уяву про вибухонебезпечні, легкозаймисті предмети, піротехнічні засоби та познайомили з предметами пожежогасіння, справжнісіньким оперативно-рятувальним автомобілем. Позитивними емоціями, гарним настроєм, катанням на автомобілі і навіть квітами закінчилася тепла зустріч-навчання з нашими героями-рятувальниками!
Активно, весело, цікаво у дитсадку пройшли освітні активності
«Про птахів все будем знати,
Їм завжди допомагати!»
Вихованці дитсадка знайомилися з особливостями життя та способом живлення перелітних птахів. Закріпили їх назву та дізналися про велике бажання птахів - завжди повертатися на свою Батьківщину, рідну Україну.
Весело й патріотично, змістовно й чуттєво пройшов 29.03.2024р. на базі дитсадка благодійний ярмарок-свято у підтримку ЗСУ.
Ретельно й відповідально підготували ярмарок малята та їх батьки, колектив ДНЗ і жителі мікрорайону міста. Нікого не залишили байдужими патріотичні пісні, вірші, українські народні таночки у виконанні наших малюків.
І батьки наших вихованців постаралися на славу –
Шедевральні смаколики, тістечка напекли
Та ще й вміло їх рекламували і продавали!
13500 грн. для ЗСУ всі разом зібрали!
А потім з песиком Патроном
Всі танцювали, веселилися, в різноманітні ігри грали!
Благодійний ярмарок удався на славу!
Колектив ДНЗ щиро дякує батькам наших вихованців, Лесі Марченко (Евантагентсво –Лемар) за допомогу в організації та проведенні ярмарку, позитивні емоції, подаровані дітям та допомогу для окремої механізованої 14 бригади імені князя Романа Великого. Слава Україні!
Відповідально, але водночас і круто – бути тренером для педагогів Житомирської області.
Щиро дякую Асоціації працівників дошкільної освіти в особі Н.Омельяненко, Дитячому фонду ООН ЮНІСЕФ, Міністерству освіти та науки України за довіру, професійний ріст, можливість реалізовувати свій потенціал.
Продовжуємо удосконалювати професійну майстерність та представляти сучасні, ефективні форми і методи роботи з формування логіко-математичної компетентності вихованців ЗДО.
Зміст роботи з математичної освіти дошкільнят на основі технологій Едьютейнмент, "Логіки світу", STREAM-освіти, методики М.Монтессорі представили педагоги Гарбарчук Н.М., Власенко І.В., Рябоконь О.В.
Досвід роботи, практичні напрацювання з формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної, дослідницької компетентності у повсякденному житті дошкільників презентували вихователь-методист ЗДО Гарбарчук Н.М., вихователі старших груп Власенко І.В., Недашковська Т.П., Рябоконь О.В., Мельник І.В.
Педагоги навчального закладу Кривчук Л.В., Рябоконь О.В., Шадріна Ю.В. провели ряд освітніх активностей, спрямованих на опанування дошкільниками математичних понять та дій - лічба, вимірювання, обчислення, логічні операції, дослідження предметів, геометричних форм.
Вихованці ЗДО продемонстрували вміння обстежувати і досліджувати геометричні фігури, предмети за допомогою різних аналізаторів. Під час інтелектуальних ігор-змагань вправлялися у різних видах лічби, обчисленні, здійснювали логічні операції, відгадували математичні загадки, ребуси, головоломки. Рухаємося вперед заради наших дітей, насичуємо їх життя цікавою і пізнавальною діяльністю!
Продовжуємо презентувати досвід роботи педагогів «Сучасні підходи до формування логіко-математичної компетентності вихованців ДНЗ», ділитися авторськими іграми, напрацюваннями, знайомитися з математичними знахідками.
Протягом тижня ділилися досвідом роботи вчитель-логопед Якимів О.В. та вихователі Шитюк В.В., Недашковська Т.П. При проведенні освітніх активностей, педагоги продемонстрували використання ігрових технологій у процесі формування логіко-математичних знань, спрямованих на підвищення якості математичної освіти вихованців середнього та старшого дошкільного віку, розвиток пізнавальних інтересів дітей. При виконанні завдань логіко-математичного змісту малята демонстрували вміння рахувати, визначати кількість предметів, числа-сусіди та склад числа, користуватися математичними знаками, орієнтуватися у просторі та на обмеженій площині, складати математичні пазли, здійснювати перетворювальні дії з геометричними фігурами, розв’язувати логічні задачі, виконувати завдання, використовуючи ТЗН – ноутбук. Дбаємо про розвиток дошкільної освіти! Дбаємо про розвиток наших дітей!
Згуртованість, вміння працювати у команді, усвідомлення кожним членом колективу своєї ролі і функції у діяльності освітнього закладу, дотримання академічної доброчесності, забезпечення сприятливого психологічного мікроклімату у колективі, толерантні стосунки – запорука успішної роботи всього колективу. Саме ці питання розглядалися під час проведення тренінгу: «Психолого-педагогічні засади організації командної взаємодії у колективі ЗДО». Працюємо, удосконалюємо професійну майстерність і рухаємося вперед!
12.03.2024 року у дитсадку розпочато презентацію досвіду роботи педагогів «Сучасні підходи до формування логіко-математичної компетентності вихованців ДНЗ».
Сьогодні презентувала досвід роботи вихователь вищої кваліфікаційної категорії, вихователь-методист Власенко Ірина Василівна. Під час практичного показу заняття з сенсорно-пізнавального розвитку педагог майстерно продемонструвала застосування сучасних форм роботи з вихованцями старшого дошкільного віку, дієвих методів і прийомів для активізації когнітивних здібностей дітей, формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної компетентності вихованців.
Під час освітніх активностей, запропонованих Власенко І.В., діти демонстрували вміння користуватися математичною картою, класифікувати геометричні фігури, предмети за якісними ознаками, зводити споруди з будівельного матеріалу за схемою, виконувати моделювання з пласких та об’ємних геометричних фігур, реалізовували завдання математичного змісту на доріжці Геометричних фігур, відшукувати предмети, схожі на геометричні фігури за допомогою чарівних збільшувальних луп, здійснювати рефлексію власної діяльності за допомогою колеса балансу. ДО НАВЧАННЯ У ШКОЛІ НАШІ ДІТИ ГОТОВІ!
Цікавими формами роботи, освітніми активностями був наповнений перший тиждень весни!
До роботи малята взялися,
Й город посадили,
його доглядають,
за ростом рослин споглядають
У дитсадку весело й цікаво пройшов тематичний тиждень «Вчимося бути здоровими»!
Здоров’я — основа усього на світі,
Здоровими бути бажають всі діти,
Для цього потрібно щоденно вмиватись,
Робити зарядку і тепло вдягатись.
Себе гартувати водою і сонцем.
І солодко спати з відкритим віконцем.
І їсти усе, що на стіл подають,
Бо страви нам росту і сил додають.
25 лютого виповнилося 153 роки з дня народження Лесі Українки. З цієї нагоди у дитсадку відбувся літературно-мистецький захід
«Ми нащадки Лесиної пісні».
Лесю Українку шануємо,
Творчість її вивчаємо.
Вірші декламуємо, пісні співаємо
Український рід прославляємо!
Дбаємо про розвиток дошкільної освіти, створюємо умови для надання якісної дошкільної освіти кожному вихованцю «Золотого ключика», забезпечуємо професійний розвиток кожному педагогу ДНЗ! Новий формат конструктивного спілкування і партнерської взаємодії! Сьогодні відбулася онлайн-зустріч представників Державної служби якості освіти у Житомирській області з директором ДНЗ Ілючок Тетяною Василівною. Тетяна Василівна окреслила шляхи розвитку ДНЗ, прозвітувала про дотримання нормативно-правової бази у сфері дошкільної освіти, ознайомила з штатним розписом навчального закладу, кошторисом на утримання та виробничу діяльність ДНЗ.
Цьогоріч взяла участь у конкурсі "добрих практик" "Сучасна освіта-2024" та представила авторські напрацювання вихователь-методист Наталія ГАРБАРЧУК. Перший етап конкурсу пройдено на "відмінно"!
Казка в гості завітала
Зустрічаємо рік Новий
Світ транспорту
День української хустки
До діток завітав чарівник Миколай
Про птахів ми будем дбати, їм завжди допомагати
Мої домашні улюбленці
Якість дошкільної освіти залежить від професійної діяльності педагогів, їх кваліфікаційного рівня. У формуванні професійної майстерності педагогів провідна роль належить самоосвіті, а також участі у різних методичних заходах. 24 листопада в ДНЗ відбулася педагогічна рада, на якій проаналізувати роботу з комунікативно-мовленнєвого розвитку вихованців, намітили траєкторію професійного руху та обмінялися родзинками педагогічної майстерності. Рухаємося вперед!
Навчаємося самі, навчаємо дітей! Сьогодні у дитсадку пройшов семінар-практикум: «Мовленнєва робота з дошкільниками: шляхи оптимізації». Педагоги ДНЗ ділилися секретами методичної кухні, досвідом роботи з формування у дітей комунікативно-мовленнєвої компетентності, презентували авторські освітні продукти, активно включилися в проведення мовленнєвої ігротеки.
Здобуття дошкільної освіти є вкрай важливим для дітей відповідного віку, оскільки створює сприятливі умови для формування необхідних базових якостей особистості, компетентностей, вмінь та навичок, що забезпечує підґрунтя для подальшого успіху дитини, її гармонійного розвитку. Продовжуємо традицію поширення ППД у освітянській спільноті у рамках Тижня якості освіти.
16 листопада 2023 року у Міністерстві освіти і науки відбулася робоча зустріч заступниці Міністра освіти з питань дошкілля – Євгенії Смірнової з науковцями, управлінцями, педагогами-практиками. Під час професійного спілкування проаналізовані актуальні питання розвитку і поліпшення якості дошкільної освіти, намічені шляхи удосконалення управлінських процесів, акцентовано увагу на професійний розвиток педагогів-дошкільників. У засіданні взяла участь і вихователь-методист нашого дитсадка – Гарбарчук Наталія Миколаївна.
Рух вперед – це безумовний успіх! Досвід+навчання+формування компетентностей з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу дають позитивні результати, можливість активно реалізувати нові знання і навички у практичній діяльності. Щира подяка супер-проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», що реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках СПІЛЬНО – програми Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України та ДУ «Український інститут розвитку освіти» за мега-круте навчання, позитивні емоції, радість спілкування з колегами!
Навчатися - завжди престижно! В рамках реалізації проекту ''Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні'', з метою удосконалення професійної компетентності з питань психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу, розпочала навчання наша колега - вчитель-логопед Якимів Олена Валентинівна. Бажаємо успіхів, продуктивного навчання, реалізації освітянських ідей у практичну діяльність!
Зиму зустрічаємо,
З нею в ігри граємо
Наша мова калинова, ніжна, мила, барвінкова
Музичний квест
Свято гарбуза
25 жовтня 2023 року на базі КУ «Малинський інклюзивно-ресурсний центр» Малинської міської ради був проведений семінар для асистентів вихователів ЗДО, в якому взяли участь і педагоги нашого ДНЗ №9 «Золотий ключик». В ході семінару учасники розглянули питання нормативно-правової бази, документації асистента вихователя, ведення журналу спостереження, правильного формування груп з урахуванням рівня підтримки. Асистенти виконували практичну роботу по визначенню ознак гіпо- та гіперчутливості у дітей з особливостями розвитку. Дякуємо за плідну співпрацю і професійний розвиток!
З 18 по 21 жовтня у м.Івано-Франківськ відбулося засідання Координаційної ради ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти". Представляли Житомирщину директор ДНЗ №9 «Золотий ключик» Т.В. Ілючок і вихователь-методист Н.М. Гарбарчук.
Потужні професійні полілоги, обмін досвідом з управлінських, організаційних та методичних питань, удосконалення професійної компетентності, впровадження сучасних підходів до організації освітнього процесу в ЗДО, презентація освітянських здобутків і напрацювань відбувалися в атмосфері творчої злагодженості та енергійної взаємодії.
Чарівна осінь, що на творчість надихає
Знає кожен в нас малюк, що таке безпечний рух
День миру
Всеукраїнський день дошкілля