Конспект сюжетного заняття з фізичної культури для дітей середньої групи з використанням пісочної терапії.
Асистент вихователя Іваницька Н.А.
Тема: «Веселі зайчики»
Біг між предметами (пеньочками). Стрибки на двох ногах з просуванням уперед по обмеженій площині. Лазіння навпочіпки під дугу, головою вперед.
Мета: розвивати спритність, рівновагу, координацію рухів, силу м’язів рук і ніг, позитивні емоції; вправлятись у бігові між предметами(пеньочками); удосконалювати стрибки на двох ногах з просуванням по обмежені площині вперед, закріплювати вміння у підлізанні навпочіпки під дугу головою вперед; закріплювати виховувати бажання займатися фізичними вправами, товариськість у грі.
Матеріали: пісок у піддоні, мотузки, дуги, морквинки.
Хід заняття
Вихователь: малята уявімо себе зайчиками, які вранці побігли на город по моркву.
I. Ходьба та біг різних видів. Ходьба на носочках. Ходьба півприсяді. Повільний біг. Прискорений біг. Перешикування у дві колони.
Вихователь: Ось ми й прийшли з вами на город, а де ж наша морква? Треба її знайти.
Піскотерапія (діти шукають моркву у піску)
Зайчики маленькі
Зайчики спритненькі
Моркву будуть збирати
Вправи розпочинати
II. Комплекс загально розвиваючих вправ з морквинкою.
1. «Морквинку вгору»
В.п.: стійка ноги разом, морквинка в правій руці внизу.
1 – руки вгору, перекласти морквинку в ліву руку над головою; 2 – в.пю; 3- руки вгору, перекласти торбинку в праву руку над головою; 4 – в.п.
2. «Морквинку на підлогу»
В.п.: стійка ноги нарізно, торбинку тримати двома руками внизу.
1- нахил тулуба вперед, покласти морквинку на підлогу; 2 – в.п.; 3 – нахил тулуба вперед, взяти морквинку; 4 –в.п.
3. «Не упусти морквинку»
В.п.: сидячи на підлозі, ноги разом, морквинка в правій руці.
1 – підняти праву ногу, перекласти морквинку в ліву руку під ногою; 2 – в.п.; 3 – підняти ліву ногу, перекласти морквинку в праву руку під ногою; 4 – в.п.
4. «Покажи морквинку»
В.п.: стійка ноги нарізно, морквинка в правій руці за спиною.
1 – присісти, показати морквинку, перекласти в ліву руку; 2 – в.п.;
3 – присісти, показати морквинку, перекласти в праву руку; 4 – в.п.
5. «Морквинка на колінах»
В.п.:стійка сидячи на п’ятках, морквинка на колінах; 1 – стійка на колінах, моркву витягнути вперед; 2 – в.п.
6. «Не наступи»
В.п.: стійка ноги разом, руки на пояс, торбинка на підлозі.
1 – перестрибнути через торбинку вперед; 2 – в.п. з поворотом на 180.
III. Основні рухи.
Вихователь: Зібравши моркву, зайченята розвеселилися і повертаються додому, у свою нірку.
1) Біг між предметами (пеньочками).
2) Стрибки на двох ногах з просуванням уперед по обмеженій площині.
3) Пролізання під дугу (нірка) навпочіпки головою вперед.
Вихователь: Та раптом біля нірки з’явилася хитра лисичка, якої зайчикам треба остерігатись, щоб не потрапити до її лап.
Рух.гра «Зайчики та лисичка»
Перед початком гри обирають лисицю (ведучого), інші діти зайчики. Зайчата бавляться на майданчику бігаючи в різних напрямках. За якийсь час вихователь говорить : «Лисиця йде!» Усі діти, рятуючись від лисиці, біжать у нірку (дуги). Потім обирають нову лисицю або нею стає спіймана дитина.
IV. Ходьба, дихальна вправа.
Конспект сюжетного заняття з фізичної культури з дітьми середнього дошкільного віку.
Вихователь Мельник І.В.
Тема: «Подорож у казковий ліс»
Ходьба по колоді приставним кроком з різним положенням рук.
Стрибки з обруча в обруч.
Пролізання під мотузку, розташовану на висоті 60см., не торкаючись руками підлоги.
Мета: розвивати спритність, рівновагу, координацію рухів, силу м’язів ніг; вправлятись у ходьбі по колоді з різним положенням рук, удосконалювати стрибки з обруча в обруч, закріплювати пролізання під мотузку розташовану на висоті 60см., не торкаючись руками підлоги.
Матеріали: обручі, колода, мотузка, стояки, стільці(лава), декорації лісу.
Хід заняття
Вихователь: Діти сьогодні ми вирушаємо у подорож до казкового лісу! Але в цьому лісі ми зустрінемо перешкоди які нам потрібно буде подолати.
I. Ходьба звичайна, ходьба на носочках, звичайна ходьба, ходьба з високим підніманням колін, звичайна ходьба, ходьба на зовнішній стороні стопи, звичайна ходьба, ходьба на п’ятках, звичайна ходьба, біг у середньому темпі(20 с.), шикування у дві колони.
Вихователь: Ось ми й прийшли до казкового лісу де нам потрібно подолати деякі перешкоди.
II. Комплекс загальнорозвиваючих вправ.
1. Піднімання рук вгору.
1 — зігнути руки в ліктях.
2 — підняти руки вгору.
3 — зігнути руки в ліктях.
4 — в.п. Повторити 8 разів
2. Нахили тулуба в сторони.
В.п. — стійка ноги нарізно.
1 — нахилити тулуб ліворуч.
2 — нахилити тулуб праворуч. Повторити 8 разів
3. Нахили тулуба вперед.
В.п. — сидячи на підлозі руки відведені назад.
1 — нахилитись руками до носочків.
2 — в.п. Повторити 8 разів
4. Вигинання спини вгору.
В.п. — упор руками,стоячи на колінах.
1-2 — нахиляючи голову вперед,вигнути спину (видих).
3-4 — піднімаючи голову,прогнути спину (вдих). Повторити 8 разів
5. Присідання
В.п.- о.с. — руки опущені
1 — присісти,руки вперед
2 — в.п. Повторити 8 разів
6. Стрибки на обох ногах.
В.п. — основна стійка, руки в сторони.
1-4 — стрибки на обох ногах на місці,як м’ячик.
3-4 — підвестись у в.п. Повторити 8 разів
Ходьба у повільному темпі з рухами рук.
Ускладнення: стрибки на одній нозі,почергово змінюючи ноги, руки в боки.
III. Основні рухи.
Вихователь: Ми ідемо по стежині, але на нашому шляху калюжі. Перестрибуємо їх!
1) Ходьба по колоді приставним кроком, з різним положенням рук (пройдемо по місточку).
2) Стрибки з обруча в обруч (перестрибуємо через купинки).
3) Пролізання під мотузку, розташовану на висоті 60см., не торкаючись руками підлоги (пролізання під кущиком).
Вихователь: Молодці ви були вправні і старанні! А що ж можна зібрати в цьому лісі? (гриби, ягоди). То ж давайте пограємо в гру яка так і називається «Діти в лісі»
Рух.гра «Діти в лісі»
Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу; розвивати увагу, спритність, виховувати дружні стосунки.
Хід гри: Діти сидять на стільчиках (або лаві), поставлених з одного боку зали. На слова вихователя: Ми сьогодні в ліс підемо, там грибочків наберемо, в кошик їх складемо, додому підемо! – Діти розходяться і роблять відповідні рухи. На слова: швидко кошики беріть, на свої місця біжіть! Діти біжать до своїх стільців (лави) і сідають.
IV. Ходьба, дихальна вправа.